Aktivity a okolí

Okolím Kdyně prochází více než 500 kilometrů turistických a cyklistických tras, které Vás zavedou na nejkrásnější místa Šumavy i Českého lesa. Navštívit můžete řadu zřícenin, zámků i hradů. Můžete se vydat k jedné nejvýznamnějších kdyňských historických památek, kterou je zřícenina hradu Rýzmberk. Nudit se zde ale nebudete ani v zimě, nachází se zde totiž řada míst vhodných pro sjezdové i běžecké lyžování.

Navštívit můžete taky bezpočet malebných vesniček, které jsou situovány v blízkém okolí Kdyně.


Letní aktivity: Rekreace, relaxace, cykloturistika, turistika, golf, tenis, bowling, koupání na místním koupališti Hájovna apod.

Zimní aktivity: Sjezdové a běžecké lyžování, krytý bazén ve Kdyni a nedalekých Domažlicích, apod.

Celoroční aktivity: Turistika, plavání, i jiné sporty, školení, výlety za památkami, projížďka jeepem apod.


Pro naše hosty zajišťujeme vyjížďky jeepem po okolí našeho městečka s překrásnými výhledy na Šumavu, Všerubský průsmyk a Český les.

Za návštěvu jistě stojí také Muzeum příhraničí s netradiční expozicí reflektující historii tohoto příhraničního regionu od pravěku až po současnost. Zajímavostí je taktéž samotná budova, ve které je muzeum nyní umístěno – dříve zde sídlila věhlasná kdyňská přádelna.

Navštívit můžete také oblíbené Aquacentrum vodní zábavy, které nabízí širokou škálu masážních i wellnessových programů. Děti si mohou zadovádět na 60 metrovém tobogánu či vodní houpačce a dospělí si užijí relax u mnoha masážních trysek či v horké vířivce. Taktéž zde lze absolvovat Osmanskou lázeň, Laconium či Finskou a Infra saunu. Samozřejmostí jsou 3 plavecké dráhy.

Více info

Penzion Apex – Kdyně v proměnách času
Penzion Apex – Cyklotoulky Kdyně